Sypialnia master bedroom

Sypialnia master bedroom

Coraz częściej można się spotkać z rozbudowanymi o nowe funkcje sypialniami. Wynika to przede wszystkim z połączenie sypialni małżeńskiej wraz z innymi pomieszczeniami, chociażby takimi jak łazienka, czy garderoba. Widać to ewidentnie w dzisiejszych czasach ponieważ małżeńska sypialnia bardzo rzadko występuje dzisiaj jako pojedyncze pomieszczenie. Prawda jest taka, że coraz częściej architekci decydują się na zaprojektowanie kompleksu pomieszczeń, w których skład wejdą sypialnia, łazienka oraz garderoba. Master bedroom, czyli połączenie sypialni z łazienką dawniej traktowany jako synonim luksusu, dzisiaj powszechny i bardzo znany już w zasadzie wszystkim. Coraz częściej można spotkać takie projekty w bardzo skromnych domkach. Małżeńskie sypialnie znacznie częściej występują w połączeniu z łazienką, która jest przeznaczona tylko dla użytkowników tejże sypialni. Dzięki uzupełnieniu sypialni poprzez inne pomieszczenie zyskuje się na znacznie większym poczuciu prywatności wszystkich funkcji, które wiążą się z nocnym wypoczynkiem. Spokojny sen oraz toaleta, na którą nie trzeba czekać, czy wybór stroju bez konieczności biegania po domu w piżamie to elementy, to cechy, które zdecydowanie wpływają na pozytywny odbiór takiej sypialni. Kiedy okazuje się ponadto, że sypialnia jest nieco większa, niżeli tego z początku oczekiwano to można w niej zaaranżować dodatkową funkcję, chociażby urządzić miejsce do pracy, wstawić przyrząd do ćwiczeń, albo dodać kącik wypoczynkowy.

Aranżacja sypialni w zestawie master bedroom

Najczęściej sypialnia, która przeznaczona jest dla rodziców ma mniej więcej od 11 do 15 metrów kwadratowych, zaś gdy doda się garderobę, albo miejsce na szafę to potrzebuje ona wtedy około 20 metrów kwadratowych. Taka przestrzeń jest niezbędna jeżeli chcecie aby w Waszej sypialni zmieściło się standardowej wielkości łóżko dwuosobowe, oraz niezbędne meble. Większość projektantów również uwzględnia odpowiednie ich ustawienie, tak aby pomiędzy wszystkimi sprzętami panowała pewna przestrzeń, dzięki której będzie można swobodnie użytkować taką sypialnie oraz żeby dotarcie do łazienki, czy okna nie było utrudnione. 20 metrów kwadratowych to również wystarczająco przestrzeń dla wszystkich tych, którzy preferują dwa pojedyncze łóżka, jest to bardzo dobra alternatywa dla osób, którym przede wszystkim zależy na wygodnym śnie.

Podczas aranżacji takiej sypialni trzeba też zwrócić na liczbę oraz rodzaj zastosowanych okien. Nie wolno zapominać o odpowiednim nasłonecznieniu oraz wietrzeniu pomieszczenia, a ponadto dzięki nim znajduje się w środku odpowiedni mikroklimat. Co prawda sypialnia użytkowana jest zazwyczaj wyłącznie nocą to jednak w ciągu dnia trzeba się w niej obudzić, aby móc z niej później wyjść. Dlatego istotne jest o jakiej porze dnia wpadnie słońce, ponieważ to właśnie promienie słoneczne bardzo mocno wpływają na samopoczucie. Jeżeli zdecydujecie się na umieszczenie sypialni od wschodu to poranne słońce będzie ułatwiało Wam poranne wstawianie i dzięki jego właściwościom będzie aktywnie pobudzeni już z samego rana. Ponadto uważa się też, że sięgające daleko w głąb pomieszczenia promienie słoneczne posiadają właściwości, które eliminują bakterie.

Łazienka obok sypialni

Coraz częściej można spotkać się z aranżacją łazienki w taki sposób, że zostaje ona umieszczona zdecydowanie bliżej sypialni, niżeli miało to miejsce kiedyś. Można spotkać się z podziałem domu, w którym są dwie strefy, czyli dzienna i nocna i każda z nich posiada osobną łazienkę. Nowoczesne łazienki mogą spokojnie sąsiadować z sypialnią, być połączone z nią w sposób bezpośredni, albo za pośrednictwem garderoby. Dużą zaletą łazienki, która jest położona obok sypialni to między innymi to, nie ingeruje w żaden sposób w komunikację, która ma miejsce w holu. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w takim pomieszczeniu drzwi przesuwanych, które zajmą mniej miejsca. Kiedy sypialnie zaaranżuje się jako pomieszczenie, do którego można dostać się z sypialni to coraz częściej aranżuje się je umieszczając pomiędzy nimi szklane drzwi, najczęściej ze szkła matowego. W obu przypadkach czy to drzwi przesuwanych, czy szklanych będzie występowała mniejsza izolacja pomieszczenia.

Zostaw komentarz