Styl marynistyczny

Styl marynistyczny

Wnętrza, które są aranżowane w stylu marynistycznym ostatnim czasem cieszą się bardzo dużą popularnością, tego typu tendencje można szczególnie zauważyć w okresie letnim. Marynistyczne elementy są często wybierane przez ludzi, chociażby z takiej racji, że prezentują się one bardzo dobrze w prawie każdym wnętrzu. Aranżując wnętrze w stylu marynistycznym trzeba jednak pamiętać o tym, żeby trzymać się pewnych niezmiennych zasad, dzięki którym osiągnie się spójność całej koncepcji związanej z aranżacją tego wnętrza.

Jak dobrze zaaranżować marynistyczne wnętrze?

Podstawową w tym stylu to oczywiste prostota jeżeli chodzi o użycie mebli. Powinny być one drewniane, prosta i najlepiej jeżeli ponadto były bielone. Kolejnym istotnym aspektem jest kolorystyka, w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie użycie bieli, która zostanie urozmaicona niebieskimi akcentami. Następnie trzeba zwrócić uwagę na użyte tkaniny oraz materiały. Płótno, rattan, drewno będą prezentowały się wyśmienicie we wnętrzu w stylu marynistycznym. A na samym końcu trzeba zwrócić uwagę na użycie pasiastych wzorów, a po czym dodać do tego kilka marynistycznych dekoracji. Taki przepis wydaje się niezwykle prosty, jednakże żeby dobrze zaaranżować takie pomieszczenie trzeba przyjrzeć się temu wszystkiemu nieco bliżej. Trzeba zwrócić uwagę na to czy chcecie aby Wasze wnętrze prezentowało się zdecydowanie bardziej uniwersalnie, albo klasyczne, czy też jednak decydujecie się na typowo marynarskie wnętrze, które ma kojarzyć się w głównej mierze z wakacyjnym klimatem, ponieważ w każdej z tej sytuacji trzeba podjąć inną decyzję o skali użytych marynistycznych dekoracji oraz motywów. Można zastosować jedynie kilka nadmorskich elementów, albo zdecydować się na zaaranżowanie wnętrza w pełni marynistycznymi elementami. Druga opcja będzie idealnie prezentować się w nadmorskim domku, albo domku letniskowym, niż w dużym, zatłoczonym mieście.

Meble i wystrój w stylu marynistycznym

Kolory, które powinny być stosowane do wystroju wnętrza to biały, niebieski oraz szary. Zaś inne elementy wystroju to przede wszystkim naturalne, gładkie tkaniny o spranych kolorach albo tkaniny chociażby np. w niebieski pasy. Zaś marynistyczne meble można uzyskać poprzez chociażby wymienię obicia kanapy. Jeżeli masz białą kanapę to możesz dodać do niej biało-niebieskich pasiastych poduszek, a jeżeli taka nie jest to przykryj ją przy pomocy płachty z lnu, albo bawełny, a później zawiązując nadmiar tkaniny na krańcach w supły. Będzie mogła się nieco marszczyć, ale to nic nie przeszkadza ponieważ styl marynistyczny pozwala na takie swawolne podejście, nie wymaga on doskonałości ponieważ musi być lekki w odbiorze. Krzesła powinny zostać zaaranżowane w taki sposób, aby je ubrać w pokrowce, które będą się prezentować niczym powiewne, letnie sukienki. Kilka brytów białego batystu będą idealnie prezentować się przerzuconymi, w sposób niedbały, przez karnisz. Kiedy lekko uchylisz okno będą wydymać się i powiewać niczym żagiel. W taki sposób idealnie podkreślisz to co prezentuje sobą wnętrze, czyli marynistyczny wystrój, lekkość oraz świetlistość całego wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie na podłodze maty z sizalu czy juty, albo bawełnianych dywaników, które będą lepiej się prezentować w całej kompozycji niżeli wełniany dywan.

Jakich dekoracji użyć w stylu marynistycznym?

Prawda jest taka, że aranżacja całego stylu, który jest jednak typowo letni może być dosyć ciężkie, zwłaszcza jeżeli chodzi o wymianę dużych mebli, biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie porę roku. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zostawienie swoich starych mebli, a zaaranżowanie stylu marynistycznego uzupełniając go w przeróżne dodatki. Jeżeli posiadasz wystarczająco miejsca to zdecyduj się na to, aby dostawić do swoich starych mebli chociaż jeden składany stolik koloru białego. Postaw na nim wazon, lampę, albo jakaś inną ozdobą, która nada wnętrzu marynistycznego stylu. Marynistyczne dekoracje wprowadza najwięcej wystroju w całym pomieszczeniu. Możesz zdecydować się na użycie chociażby drewnianych figurek morskich ptaków, modeli żaglowców czy obrazów o tematyce morskiej. Dużo ludzi jednak wybiera tez znacznie prostsze rozwiązania, decydując się na przedmioty, które mogą sami znaleźć przebywając na plaży, czyli muszle, koralowce, kamienie, a nawet kawałki drewna, które zostało wypolerowane przez piasek oraz wodę. Marynistyczny wystrój będziesz mógł również uzyskać poprzez wypełnienie małymi muszelkami misy, albo słoja, zaś duże muszle najlepiej eksponować jako pojedyncze elementy dekoracji.

Zostaw komentarz