Sypialnia w stylu klasycznym

Sypialnia w stylu klasycznym

Aranżacja sypialni w stylu klasycznym to najczęściej stosowana, obok aranżacji w stylu nowoczesnym, wizja sypialni. Różni się ona przede wszystkim tym od stylu nowoczesnego, że w odróżnieniu do niego styl klasyczny nie ulega modom, jest to styl ponadczasowy. Klasykę kojarzy się głównie z niezawodnością oraz poczuciem prestiżu. Jeżeli jestes osobą, która ceni sobie tradycje to zapewne jest to styl odpowiedni właśnie dla Ciebie. Styl klasyczny w dużym stopniu inspiruje się barokiem, rokoko oraz innym dekoracyjnymi stylami, dlatego też zapożycza sobie od nich elementy charakterystyczne. Warto dodać, że jednak dzisiejsze wnętrza w stylu klasycznym są kompozycjami, które w lekkim i delikatnym stopniu nawiązują do historycznego klimatu i nie starają się go w pełni odzwierciedlać.

Najważniejsze aspekty aranżacji sypialni w stylu klasycznym

Styl klasyczny nieodzownie łączy się z poczuciem spokoju. Można by rzec, że odpowiednio zaaranżowany jest on swoistą oazą. Panuje tutaj przede wszystkim harmonia, a wszystkie elementy są idealnie dobrane, poukładane oraz bardzo eleganckie i gustowne. Jeżeli chodzi o zastosowanie kolorów w tym stylu to bardzo duży nacisk kładzie się przede wszystkim na odcienie brązu oraz bieli. W wielu sypialniach wyraziste, jednakże niezbyt ciemne ścianę potrafią pięknie podkreślić dodatkowo barwę mebli. Elementem charakterystycznym dla tego typu aranżacji to z pewnością duże łoże z toaletką oraz lustra w bardzo ozdobnych ramach. W stylu klasycznym fundamentem jest tutaj podłoga, ponieważ używa się tutaj najczęściej drewnianego parkietu, który wystylizowany jest na wysoki połysk. W połączeniu z dość ciemną podłogą będą prezentować się dywany, mogą być one w klasycznych wzorach, ale również nie zaszkodzi zastosowanie w tym przypadku dywanów z wysokim i gęstym włosiem, czyli tzw. „włochacze”

Jakie oświetlenie powinno być w sypialni w stylu klasycznym?

Oświetlenie w klasycznej sypialni to nic innego jak stylowy żyrandol. Jest on odpowiedzialny za to, aby w całym pomieszczeniu było wystarczająco dużo światła. Warto pamiętać o tym, żeby mimo wszystko światło, które pada z tegoż, że żyrandola nie było zbyt mocne, ponieważ jeżeli umiejscowicie żyrandol nad łóżkiem może być to bardzo niekomfortowe doznanie, gdy będziecie tam chcieli usiąść. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie również uzupełnienia żyrandola o inne, mniejsze źródło światła. Bardzo ciekawy oraz romantyczny nastrój w pomieszczeniu wprowadzi chociażby lampka nocna, którą można by było umieścić na stoliku tuż przy samym łóżku. Ciekawie również mogą prezentować się kinkiety, umieszczone tuż nad wezgłowiem łóżka, będą pełniły rolę idealnych kompanów do wieczornego czytania w łóżku. Jeżeli decydujecie się na aranżacje sypialni w stylu klasycznym to musicie zdawać sobie sprawę, że najlepiej będą się tutaj spisywały formy bardzo tradycyjne, czyli z abażurami ze szkła, albo tkaniny. Tego typu kompozycja oświetlenia będzie idealnie współgrać z całym wnętrzem sypialni.

Jakich dodatków oraz tkanin użyć w sypialni w stylu klasycznym?

Tutaj sprawa ma się nieco odmiennie i nie trzeba trzymać się, aż takich standardowych ram przy aranżacji tegoż, ze wnętrza, ponieważ w klasycznej sypialni można prowadzić dodatki oraz tkaniny, których kolorystyka jest bardzo modna. W tym przypadku ciekawie mogą spisywać się takie kolory jak czerwony, złoty bądź beż, które dodadzą całej przestrzeni znacznie więcej świeżości. Ciekawym sposobem na aranżacje sypialni w stylu klasycznym jest również zdecydowanie się na pościel z wyhaftowanym roślinnym motywem, albo z geometrycznymi wzorami, tego typu pościele będą pięknie prezentować się jako ozdoba w Waszej sypialni. Kolor oraz wzór pościeli może zostać wybrany przez pryzmat kolorystyki, która będzie widnieć na ścianach, dywanach bądź zasłonach. Trzeba również pamiętać o ozdobnych zagłówkach oraz poduszkach. Dzięki zastosowaniu takich elementów jak falbany, frędzle, marszczenia otrzyma się w sypialni bardzo ciekawy wizerunek szyku i gracji.

Zostaw komentarz