Wskazówki na aranżację przytulnej sypialni?

Wskazówki na aranżację przytulnej sypialni?

Żeby zaaranżować przytulną sypialnie trzeba zdawać sobie sprawę z tego co tak naprawdę czyni ją w jakikolwiek sposób przytulną. Zapewne większość osób zdaje sobie sprawę, że są to przede wszystkim miękkie tkaniny, kojące barwy, zmysłowe dźwięki oraz zapachy – te elementy to bez wątpienia budulce, które służą do stworzenia przytulnej sypialni. Aranżując taką sypialnie trzeba również pamiętać o tym, że by zadbać o dobre fundamenty całego pomieszczenia, czyli podłogi oraz ściany w sypialni.

Jak zaaranżować podłogę w przytulnej sypialni?

Wstając co dzień z łóżka, żeby dobrze zacząć poranek i żeby nie kojarzył się on z czymś męczącym to przede wszystkim powinno się pamiętać o tym, żeby podłoga nie była każdego poranka dla stopy czymś okrutnym, powinna być ona kojarzona przez Wasz mózg z czymś przyjemnym. Najlepiej jak w przytulnej sypialni użyje się takich materiałów, które są ciepłe w dotyku, chociażby drewniany parkiet oraz puszysty dywan. Warto zadbać o to, żeby miały one zbliżony kolor, dzięki czemu wnętrze będzie uporządkowane i zrobi wrażenie znacznie większego, niżeli jest w rzeczywistości.

Aranżacja ściany w przytulnej sypialni

Jasny kolor nie musi być równoznaczny z kolorem biały. Sterylny kolor w przypadku przytulnej sypialni nie będzie idealnym wyborem, zdecydowanie lepszą alternatywą dla niego będzie zastosowanie łagodnych odcieni beżu, które będą w świetny sposób łączyć się z niebieskimi tkanina. Gdy jasne ściany oraz podłogę potraktuje się jako neutralne tło to można wtedy pokusić się jeszcze o wprowadzenie kolejnej barwy np. ciemnego drewna. Meble oraz drzwi, które będą miały taki kolor , czyli przykładowo bejcowany dąb, albo orzech, będą wręcz w całości odpowiedzialna za charakter tego wnętrza, który dobrze zaaranżowany może okazać się znacznie bardziej wyrazisty, klasyczny i elegancki niżeli w przypadku wnętrza, które jest urządzone monochromatycznie.

Dodatki w przytulnej sypialni

Aranżując przytulną sypialnie nie można zapomnieć o tym jak istotne są w tym przypadku wszelkiej maści dekoracje. Bardzo ciekawym elementem będzie użycie fotografii, albo fototapety, które w połączeniu z efektem stylowej sepii przeniosą Was w czasie. Dodatkowo warto również postawić w tym przypadku na ciepłe dodatki i ograniczenie wszelkiej maści bibelotów. Przestrzeń w przytulnej sypialni nie może być ciężka, musi sprawiać uczucie lekkości oraz kojarzyć się tylko i wyłącznie z miłymi rzeczami. W taki sposób zyska się zdecydowanie na pozytywnym odbiorze. Podczas aranżacji wnętrza w przytulnej sypialni można zdecydować się na dodanie klimatycznego koca, albo ewentualnie kilku świec, które w rozświetlą w bardzo przyjemny i ciepły sposób całe wnętrze.

O czym pamiętać aranżując przytulną sypialnie?

Podczas aranżacji przytulnej sypialni trzeba pamiętać o tym, że łączenie elementów wystroju powinno odbywać się według pewnych zasad.

Łączenie drewna, albo drewna z panelami spisze się najlepiej wtedy, gdy będzie wykonane bez wyraźnego rysunku
Podłoga oraz ściana w zbliżonym kolorze powinny być oddzielone listwą, która również winna mieć podobny kolor
Gdy barwa ściany jest dobrana w sposób kontrastowy do podłogi to listwa, która będzie estetycznie zbliżona barwą do powierzchni płaskiej to wpłynie to pozytywnie na poczucie przestrzenności w całym wnętrzu.

Zostaw komentarz