Aranżacja małej toalety

Aranżacja małej toalety

Bardzo często można się spotkać z sytuacjami, gdzie domownicy kłócą się o dostęp do łazienki. Większość domów przeżywa tego typu kłótnie, wręcz codziennie. Dlatego w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie dodatkowej samodzielnej, małej toalety, którą odciąży nieco tą pierwszą. Jednakże nie jest tak łatwo zaaranżować małą toaletę w taki sposób, aby stała się ona przestrzenią w pełni funkcjonalną. Większość małych toalet ma bardzo duży problem, jeżeli chodzi o zapewnienie odpowiedniej funkcjonalności. Prawda jest taka, że niestety, ale często przebywając w tak małym pomieszczeniu można mieć poczucie pewnego panującego tam dyskomfortu, z racji tego, że przestrzeń jest w pewnym stopniu ograniczona. Dlatego podczas aranżacji małej łazienki trzeba pamiętać o tym, żeby wziąć pod uwagę kilka czynników, które muszą zostać ujęte w takiej małej toalecie.

Wybierz odpowiednią miskę sedesową

Podstawowym elementem przy aranżacji małej łazienki jest wybór odpowiedniej miski sedesowej. Trzeba dokonać tego wyboru patrząc przede wszystkim na wielkość pomieszczenia. Posiadając dosyć mało przestrzeni powinieneś się w głównej mierze zdecydować na wybór toalety z ceramiką krótszą od standardowych. Idealne zastosowanie znajdziesz stawiając przede wszystkim główny nacisk na wybór modeli kompaktowych, które maja całkowitą długość 63 centymetry. Na samym początku powinno się dokładnie zmierzyć całe pomieszczenie, a przede wszystkim wolną przestrzeń przed planowaną miską ustępową. Dzięki czemu będzie można sprawdzić czy do pomieszczenia będzie nadawał się model o standardowych rozmiarach. Pamiętajcie, że wygodne poruszanie oraz komfort czyszczenia wymaga miejsca o wymiarach minimum 60 na 60 centymetrów. Ciekawym pomysłem dla osób, które nie dysponują zbyt duża przestrzenią jest wybór misek wiszących. Trzeba je zamontować na specjalnym stelażu podtynkowym, a później zabudować zbiornik spłukujący. Dzięki czemu powstaje w tamtym miejscu poręczna półka na przybory toaletowy. Dzięki takiemu zamontowaniu miski zyska się zdecydowanie na łatwości jeżeli chodzi o utrzymanie czystości tuż pod nią. Z racji tego, że nie ma ona kontaktu z podłoga to tym samym eliminuje niewygodne zakamarki.

Wybierz wygodną umywalkę

Umywalki, które są przeznaczone do niewielkich pomieszczeń najczęściej mają długość w okolicach od 25 do 35 centymetrów. Taka długość gwarantuje wygodne mycie rąk bez zachlapania. Ponadto zachowuje się przy tym również bardzo cenna przestrzeń. Do małych wnętrz idealnie będą się spisywać modele, które posiadają zaokrąglone brzegi, a również takie, które będą umożliwiać umiejscowienie baterii umywalkowej z boku. Jeżeli jednak zdecydujecie się na to aby wybrać wiszący model umywalki to trzeba pamiętać, żeby zamontować ja na wysokości od 75 do 85 centymetrów. Za nim zdecydujecie się na kupnem umywalki to najpierw przeanalizujecie kwestię zawiązaną z dopasowaniem odpowiedniej armatury, żeby nie dochodziło do zbytniego rozchlapywania wody. Do wyboru będziecie mieli baterie stojące, albo ścienne. Jeżeli zdecydujecie się na wybór tych drugich to musicie pamiętać, że powinny one być umiejscowione na wysokości od 25 do 35 centymetrów nad umywalką.

Jakie dodatki i akcesoria wybrać do małej toalety?

Przed dokonaniem zakupów, w których kupi się mydelniczkę, albo dozownik do mydła, szczotkę sedesową albo inne bardzo przydatne akcesoria do łazienki to warto abyście zwrócili uwagę na modele montowane do ściany. Jest to bardzo ciekawy sposób na ograniczenie zużytej przestrzeni, z racji tego, że nie potrzebują one dodatkowego miejsca na umywalce, czy na podłodze. Zaś jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju środki czystości, bądź papier to można je przechowywać w szafce nad sedesem. Jest to raczej najczęściej stosowane rozwiązanie w małych łazienkach i wiele osób uważa,że jest również najlepsze. Warto zwrócić na to uwagę chociażby ze względu na bezpieczeństwo, ponieważ małe dzieci nie będą w stanie dostać się tak łatwo do żadnych detergentów. Warto tez zadbać o odpowiednie lustro, ponieważ powierzchnia lustra doskonale powiększa optycznie pomieszczenie.

Zostaw komentarz