Styl orientalny

Styl orientalny

Aranżacja wnętrza w stylu indyjskim jest polecana ludziom, którzy chcą chociaż trochę poznać bliżej intrygującą atmosferę wywodzącą się z pałacu maharadży oraz wschodniego bazaru. Styl orientalny to przede wszystkim festiwal gorących i bardzo żywych barw i wzorów. Ludziom, którym podobają się zmysłowe wnętrza w orientalnym klimacie mogą zastosować je w swoim mieszkaniu, jednak podczas aranżacji trzeba uważać, aby nie przesadzać i zachować poczucie pewnego dobrego smaku oraz gustu w całym wnętrzu, w innym przypadku może się okazać, iż całe wnętrze jest zdecydowanie zbyt chaotyczne. Aranżacja wnętrza w stylu orientalny to przede wszystkim kolorystyczny nasycenie, jednakże europejska wersja tego typu aranżacji nie powinna być dokładną kopią stylu indyjskiego, ponieważ są to dwa, całkowicie odmienne światy, które mogą się co prawda nawzajem inspirować, ale jednak dokładne wzorowanie się na sobie nie będzie pasować do klimatów obu kultur. Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie związane z aranżacją wnętrze w stylu orientalnym, aby była ona gustowna i pozbawiona przesady oraz kiczu, ale jednak miała w sobie pewnego rodzaju indyjską esencję trzeba bliżej zaznajomić się z tym tematem.

Jak zaaranżować wnętrze w stylu orientalnym?

Aranżując wnętrze w stylu indyjskim trzeba niestety odrzucić niektóre elementy, które zdecydowanie nie będą pasować do Waszego mieszkania, ewentualnie można spróbować je zaaranżować w nieco inny sposób, aby je uspokoić. Chodzi tutaj w głównej mierze o barwy oraz błyszczące dodatki, które można znaleźć w takich wnętrzach. Północnoeuropejskie światło nasycone kolorami w bardzo fantazyjnych, wręcz bajkowych zestawienia nie będą tak gustowne i dobrze widziane jak to wygląda w Indiach. W przypadku Europy taka dokładana aranżacja będzie prezentować się zdecydowanie zbyt szaro, a wszelkiego rodzaju błyskotki nie będę emanować bogactwem, a wręcz odwrotnie mogą wyglądać mało szlachetnie. Jeżeli chcecie urządzić swoje mieszkanie w tym stylu to możecie pamiętać chociażby o tym, żeby do jego aranżacji użyć mebli pochodzenia indyjskiego, na polskim rynku można znaleźć ich naprawdę bardzo dużo, w ciekawych, różnych wariacjach. Można znaleźć bardzo masywne o przeróżnej stylizacji, chociażby antyczne albo współczesne, a nawet zrobione ze starego drewna. Jeżeli chcecie uzyskać w swojej aranżacji prawdziwie wschodni przepych to możecie zdecydować się na meble, które są bogate w zachwycająco zdobione rzeźbienia, reliefy czy też barwne polichromia.

Jakich dodatków i kolorów użyć w stylu orientalnym?

Aby dobrze zaaranżować wnętrze w stylu orientalnym to konieczne jest sięgnięcie po bawełniane, indyjskie tkaniny z jedwabiu. Tego typu tkaniny są zdobione bardzo rozmaitymi technikami takimi jak; batiku, aplikacji, haftu. Dzięki zastosowaniu takiego dodatku to aranżacja wnętrza nabierze zdecydowanie więcej zmysłowości. Wystarczy zdecydować się na użycie ich jako zasłon, narzut, obrusów czy też poduszek. Bardzo pięknie będą prezentować się nad oknem lub drzwiami lambrekiny. Dla aranżacji w stylu orientalnym koniecznym będzie obszycie abażurów lamp koraliki będzie nadawać to indyjskiego klimatu i prezentować się bardzo ciekawie. Używając wszelkiego rodzaju dodatków pamiętaj o tym, aby pozbyć się oczywistości, czyli nie daj się zwieść na bardzo popularne wizerunki Buddy, zdecydowanie lepiej będzie wybranie wizerunków mniej znanych bóstw, albo można całkowicie z tego zrezygnować i wybrać chociażby figurki zwierząt takich jak słonie, małpy, ptaki z mosiądzu, żelaza, albo z drewna. Aranżując wnętrze w stylu indyjskim trzeba wiedzieć, że jest to wręcz festiwal bardzo gorących barw i wzorów, dlatego też gdy zależy Ci na fantastycznej kompozycji to powinieneś zdecydować się na kolory takie jak czerwień, oranż i amarant.

Nowszy artykuł

Zostaw komentarz