Styl włoski

Styl włoski

Włoskie wnętrza charakteryzują się elegancką nowoczesnością. Wszystkie osoby, które cenią sobie szyk powinny spróbować chociażby aranżacji salonu w stylu włoskim. Cechą charakterystyczną włoskiego stylu jest bez wątpienia znakomite wzornictwo. Włoskie meble są podziwiane na całym świecie właśnie przez swoje piękne wzory. Jeżeli komuś zależy na nowoczesnym salonie we włoskim stylu to powinien duży nacisk na harmonię we wnętrzu. Subtelne włoskie wnętrze powstanie wtedy gdy materiały na podłogę oraz ściany i tkaniny będą współgrać ze sobą pod względem kolorystyczny, a faktury w wyważony sposób będą ze sobą kontrastować. Meble w stylu włoskim, które do salonu wniosą dozę elegancji oraz posmak luksu można bezproblemowo dostać w polskich sklepach. Warto pamiętać, że Włosi sa bardzo przywiązani do swoich narodowych marek, uważając je za coś najlepszego na świecie. Nie ma co się im zresztą za bardzo dziwić. Bardzo dużo samochodów, ubrań czy mebli, które pochodzą z Włoch prezentują naprawdę wysoki poziom oraz dbałość o szczegóły. Włoskie wnętrza oraz włoskie meble powinny charakteryzować się wdziękiem, stylem, wizjonerstwem oraz luksusowo dobranym wzornictwem, który spełnia warunki klasycznego wystroju i ma ponadczasowy charaktery.

Jak zaaranżować wnętrza w stylu włoskim?

Aranżując pomieszczenie w stylu włoskim trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że istotą tutaj jest rezygnacja z nadmiaru przedmiotów oraz ozdób. Styl włoski musi charakteryzować się przede wszystkim prostotą. Aranżując wnętrze w stylu włoskim nie trzeba zakupywać mebli wprost z Włoch, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, żeby zakupione przez Was meble charakteryzowały się przede wszystkim doskonałymi proporcjami oraz piękną linią. Wybierając meble trzeba też duży nacisk położyć na dobrej jakości tkaniny, albo skóry, które będą wręcz uwodzić swoją urodą oraz wygodą. Dodatkowo we włoskich wnętrzach materiały, które są bardzo często używane to przede wszystkim drewno, kamień i płytki z bardzo ładnymi wzorami, dzięki czemu same w sobie stanowią doskonałą dekorację. Trzeba tez pamiętać, że włoskie wnętrza to również eleganckie oświetlenie. Zastosowanie kilku niebanalnych lamp, ciekawie wyglądające grafiki, albo elegancki wazon idealnie będą pasować do całej aranżacji wnętrza, a dodatkowo nadadzą mu wyraźnego indywidualnego rysu.

Jakich kolorów używać w aranżacji w stylu włoskim?

Włoskie wnętrza bardzo lubują się we wszelkich naturalnych kolorach, chociażby od bieli, przez beż i szarość, aż po ciemniejsze brązy i ostatecznie czerń. Takie barwy idealnie się ze sobą komponują, a co za tym idzie bardzo łatwo je ze sobą zestawiać, dzięki czemu uzyska się efekt bezpretensjonalnej elegancji, która będzie idealnie komponować się z elementami wystroju w pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu włoskim.

Zostaw komentarz