Metalowy, drewniany czy plastikowy – jaki parasol ogrodowy wybrać?

Metalowy, drewniany czy plastikowy – jaki parasol ogrodowy wybrać?

Parasol ogrodowy jest nieodzowną częścią wyposażenia każdego ogrodu. To właśnie on chroni nas przed upałem i palącym słońcem, pozwala odpoczywać na świeżym powietrzu w czasie deszczu oraz uatrakcyjnia wygląd otoczenia. Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru parasola ogrodowego?

Po pierwsze: rozmiar
Kluczowym kryterium, które zawsze musimy wziąć pod uwagę kupując parasol jest jego wielkość, która powinna być dopasowana do wielkości przestrzeni, którą posiadamy. Parasol zawsze należy dobierać względem przeznaczenia, a nie, dlatego, że akurat dany model wydaje się nam atrakcyjny cenowo lub wizualnie.

Parasol ogrodowy nie może być ani zbyt mały, ani zbyt duży, gdyż jego nieodpowiednia wielkość zaburzy proporcje przestrzeni i negatywnie wpłynie na wygląd całości. Idealny parasol powinien zacieniać obszar nad meblami ogrodowymi lub kącikiem wypoczynkowym, a nie zajmować większą część przestrzeni, którą dysponujemy. Ustawiając parasol na tarasie lepiej zdecydować się na model montowany do ściany, co znacznie ułatwi poruszanie się oraz wypoczynek na niewielkiej przestrzeni.

Po drugie: materiał
Ważnym kryterium wyboru parasola jest także materiał, z którego został on wykonany. Metal i drewno są znacznie bardziej wytrzymałe niż plastik i właśnie z nich wykonane są najczęściej porządne parasole do ogrodu. W przypadku parasoli ogrodowych liczy się przede wszystkim jakość, która decyduje w dużej mierze o naszym bezpieczeństwie. Wybierając materiał poszycia parasola warto zdecydować się na nowoczesne i trwałe tkaniny z dodatkowym filtrem UV.

Po trzecie: cena
Parasole ogrodowe cechuje ogromna różnorodność cenowa. Jeżeli szukamy parasola, który ma przetrwać więcej niż jeden sezon warto zdecydować się na zakup lepszego i czasami nieco droższego modelu. Ciekawą i atrakcyjną cenowo ofertę wysokiej jakości parasoli, mebli ogrodowych oraz różnorodnych akcesoriów i dekoracji do ogrodu posiada sklep internetowy meble.ogrodowe.net. Kupisz tutaj: parasole ogrodowe www.meble.ogrodowe.net zarówno do domowego, jak i profesjonalnego zastosowania np. w restauracjach. Różnorodna oferta sklepu pozwoli wybrać parasol idealnie dopasowany do Twoich potrzeb – szybko, wygodnie i z ekspresową dostawą do domu!

Zostaw komentarz