Jaki hamak do ogrodu kupić?

Jaki hamak do ogrodu kupić?

Już nie możesz doczekać się pierwszych promieni słońca? Marzysz o chwili wytchnienia w ogrodzie z książką w ręku? Relaksie przy orzeźwiającej szklance soku czy aromatycznej kawie? O krótkiej drzemce? Hamak to doskonałe rozwiązanie. Możesz wypoczywać w nim w pojedynkę lub z ukochaną osobą. Możesz postawić na tradycyjny hamak sznurkowy albo bardzo wygodny hamak-fotel? Zastanawiasz się jaki hamak ogrodowy wybrać? Przeczytaj nasz poradnik.

Jaki hamak wybrać?
Zastanów się czy hamak będzie wyłącznie Twoją enklawą, czy będziesz chciał wypoczywać w towarzystwie najbliższych – ukochanej, dzieciaków? Wybierz hamak odpowiedniej szerokości – osoba dorosła, aby móc wypoczywać komfortowo, potrzebuje hamaka o szerokości około 1,2 m, a długości około 3 metrów.

Sprawdź także maksymalne dopuszczalne obciążenie – zwykle wynosi ono 90 kg, ale zdarzają się również egzemplarze, które wytrzymają obciążenie ponad 200 kg.

Zastanów się, w którym miejscu chciałabyś umieścić hamak? Czy rozwiesisz go pomiędzy drzewami? Wówczas spokojnie możesz wybrać hamak wiszący. A może chcesz go postawić na tarasie lub w zacienionej części ogrodu? Wtedy warto zastanowić się nad zakupem hamaka ze stelażem bądź wygodnego hamaka-fotela.

1
Na fotografii: fotelowy hamak (Ogrodosfera)

Hamaki wiszące
Posiadasz dwa solidne drzewa? Jesteś szczęściarzem, może zdecydować się na zakup najbardziej tradycyjnego hamaka. W bogatej ofercie dostępnych na rynku hamaków, znajdziesz klasyczne hamaki wykonane z plecionej siatki, a także z materiału. Możesz zdecydować się na hamak, który po obu stronach posiada z specjalny drążek napinający materiał , dzięki czemu korzystanie z hamaka staje się łatwe i wygodne.

3
Na zdjęciu: duży hamak rodzinny (źródło: Ogrodosfera)

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Zdecydowanie bardziej komfortowe są hamaki wykonane z materiału. Postaw na materiał, który przepuszcza powietrze, dzięki czemu nawet w upalne dni relaks w hamaku będzie prawdziwą przyjemnością. Niektóre modele wyposażane są w wygodny zagłówek – poduszkę. Hamak wiszący to jedno z tańszych rozwiązań.

Hamaki na stelażu
Posiadasz przestronny ogród? Wybierz hamak na stelażu. Stabilne mocowanie i możliwość przenoszenia hamaka w dowolne miejsce to duży atut tego rozwiązania (uwaga, waga hamaka ze stelażem wynosi około 100 kg). Decydując się na takie rozwiązanie sprawdź czy stojak został odpowiednio zaimpregnowany i jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Możesz wybierać spośród hamaków plecionych oraz wykonanych z materiału.

5
Na zdjęciu: hamak ażurowy (Ogrodosfera.pl)

Hamak-fotel
Cenisz sobie komfort i wygodę? Wybierz hamak-fotel. Do montażu tego rozwiązania niezbędna będzie solidna gałąź, belka bądź sufit tarasu. Wyściełany poduchami fotel zapewnia stabilną pozycję oraz komfortowy wypoczynek.

Ahoj przygodo!
Czy wiesz, że hamak to wynalazek mieszkańców Afryki Południowej. Do Europy trafił dzięki podróżom Krzysztofa Kolumba. Sprawdził się doskonale jako posłanie dla marynarzy w wąskich kajutach kawalery. Chcesz poczuć się niczym rasowy wilk morski? Marzysz o chwili wytchnienia i najchętniej przeniósłbyś się na bezludną wyspę niczym Robinson Crusoe? Zainwestuj w hamak ogrodowy, który zapewni Ci wygodny, komfortowy relaks w słoneczne dni.

  1. Awesome forum topic.Really looking forward to read more. Want more. Easterbrook

Zostaw komentarz