Korek, drewno, czy kamień? Dzięki czemu dom będzie przytulny?

Korek, drewno, czy kamień? Dzięki czemu dom będzie przytulny?

Zapewne każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to jak zostanie wykończone wnętrze jest ściśle związane z tym jak będzie prezentował się ostateczny klimat w Waszym domu, albo mieszkaniu. Oczywiście nie wszyscy jednak są w stanie zdawać sobie sprawę z tego, które materiały wykończeniowe są w stanie wykreować naprawdę bardzo przytulny dom. Jeśli zależy Ci właśnie na takiej aranżacji to jesteś w dobrym miejscu i powinieneś zaczerpnąć wiele informacji, które pomogą Ci wykończyć wnętrze w swoim domu, albo mieszkaniu.

Istnieją takie materiały, które cechują się tym, iż gdy zostaną użyte we wnętrzu to będą naprawdę cechowały się sporym oddziaływaniem na wzrok czy dotyk, przekonując jednocześnie, iż przestrzeń, w której zdążyły one zagościć jest w stanie emanować ciepłem domowego ogniska. Największego rodzaju pole do popisu będą posiadały tutaj materiały naturalne, które mogą zostać użyte podczas wykańczania wnętrza. Zastosowanie drewna, korka czy cegły oraz niektórych kamieni w sposób umiejętny może pozwolić na zamianę przestronnego, nowoczesnego wnętrza w niezwykłe miejsce cechujące się przytulnym klimatem.

Drewniana podłoga oraz ściany

Barwione drewno cechuje się tym, iż świetnie wygląda nie tylko na samej podłodze, ale też na ścianach oraz suficie. Jeśli zależy Wam na ociepleniu przy jego pomocy pomieszczenia to nie powinniście decydować się na wykończenie zbyt dużej ilości powierzchni we wnętrzu przy jego pomocy, ponieważ może zacząć ono po jakiś czasie przytłaczać. Możecie zdecydować się na wybór kilkudziesięciu gatunków drewna zarówno tego z kraju, jak i bardziej egzotycznego, które to mogą być zróżnicowane pod względem barwy, rysunku słojów czy cech użytkowych. Największą ilość ciepła we wnętrzu otrzyma się dzięki gatunkom, które są najcieplejsze, można by powiedzieć, że cechują się ognistą barwą, a takimi przykładami może być pomarańczowo-czerwona jatoba, czerwony mahoń, pomarańczowe doussie ze słojami wyglądającymi jak płomienie ognia czy żółtobrązowe iroko.

Barwy krajowe są nieco chłodniejsze, jednak mogą zostać ocieplone poprzez zastosowanie oleju czy lakieru rozpuszczalnikowego, dzięki którym będzie można uzyskać złocistą barwę, dzięki czemu podłoga z drewna zacznie prezentować się w sposób naprawdę oszałamiający. Na podłodze może również zostać ułożone lite drewno, czy też panele, zaś na sufitach i ścianach będą świetnie prezentowały się boazeryjne deski, ale płyty pokryte fornirem też bardzo dobrze będą komponować się z resztą wnętrza. Rysunek słojów oraz spora plastyczność jest na pewno jego zaletą, a to z tego względu, że dzięki temu drugiemu można chociażby zaaranżować powierzchnię, które mają sporej ilości zaokrąglenia. Kolejnym atutem będą oczywiście możliwości związane z pokryciem sporych płaszczyzn pozbawionych widocznych połączeń. Ze względu na zastosowanie drewna można stworzyć przytulny klimat w pokoju dziennym, sypialni, holu, ale również w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

Korek o wielu możliwościach

Prezentuje się w sposób naprawdę ciepły i co ciekawe takie właściwości fizyczne posiada, gdyż jest w stanie świetnie izolować. Powierzchnie ścienne czy podłogowe, które zostały wykończone przy jego pomocy są w stanie świetnie chronić się przed uciekaniem ciepłą z wnętrza. Kolejnym niewątpliwym plusem zastosowane korka będzie antystatyczność, czyli to, że nie znajdzie się na nim kurz. Jest on materiałem wykończeniowym, który cechuje się tym, iż posiada naprawdę dużo możliwości zastosowania, ponieważ świetnie będzie prezentował się w prawie każdym wnętrzu. Nie ma problemów z wodą oraz ogniem, więc bez większych problemów może być zaaranżowany w kuchni czy w łazience. Dobrze jest też w takich pomieszczeniach pomyśleć o płytach korkowych. Co do holi i pokojów to tam dobrze spisywać się będą tapety z korka, które zostałyby naklejone na papier.

Ściana z cegieł, cechująca się nieoczywistością

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że cegła jest materiałem, który cechuje się sprzecznością, gdyż jest w stanie dać wnętrzu charakter niezwykle surowy, a przy tym doprowadzić do tego, że będzie ono prezentowało się w sposób niezwykle przytulny. Jest to między innymi zasługa tego, że cechuje się ona gorącymi barwami, które posiadają naprawdę sporo odcieni, jednak nie jest to tylko jedyny jej plus. Przytulna będzie również ta tradycyjna, naturalna cegła, ale również taka, którą można znaleźć w bardziej nowoczesnych wnętrzach, czyli biała, albo czarna. Wynika to przede wszystkim z tego, iż faktura ścian, które zostały wykonane z cegły prezentuje się w taki sposób, iż człowiek pierwsze o czym myśli to o domowym cieple. Można zdecydować się tutaj na wykończenie przy jej pomocy kominka, ścian we wszelkich wnętrzach, stworzyć ciekawe konstrukcję szafek kuchennych, biurko, regał na książki, albo postawić ścianę działową, która będzie nieotynkowana.

Zostaw komentarz