Aranżacja pomieszczenia do wypoczynku na poddaszu

Aranżacja pomieszczenia do wypoczynku na poddaszu

Urządzenia przestrzeni na poddaszu cechuje się tym, iż jest ona w sposób naturalnie zacieśniona poprzez skosy, a tym samym wręcz zachęca do tego, aby ktoś chciał zrobić z niej przestrzeń otwartą. Dobrze jest, gdy można tam znaleźć dużo przestrzeni, która nada się do zaaranżowania holu. W takiej sytuacji może on służyć nie jedynie funkcjom komunikacyjnym, ale również chociażby jako salon umiejscowiony na poddaszu.

Powierzchnia komunikacyjna najczęściej jest bardzo mała, ponieważ każdy stara się, żeby jej kosztem powiększać inne przestrzenie, zresztą im jest ona mniejsza, tym ludzie myślą, iż dzięki temu posiadają dom, który mieni się większą funkcjonalnością. Warto zauważyć, iż mimo tego, że jest to prawda to nie powinna ona być zamykana w klitkach, wąskich korytarzach czy małych klatkach schodowych. Każdy powinien przede wszystkim zwracać szczególną uwagę na to jak funkcja komunikacyjna sprawia się na poddaszu. Inspiracja może zostać zaczerpnięta z takich rozwiązań, które wcześniej były stosowane na parterze. Hol, który zostanie połączony ze strefą dzienną będzie prezentował się całkowicie naturalne, a przy tym podkreśli reprezentacyjność tegoż, że wnętrza, a dodatkowo będzie w stanie odciążyć salon od pewnych funkcji. Przestrzeń otwarta, która jest połączona z holem poddasza może pełnić rolę idealnego wnętrza, które czerpie różnego rodzaju funkcje z różnych pomieszczeń.

Przestrzeń dla rodziny

Otwarty hol na poddaszu może mienić się tym, iż zostanie tam zaaranżowana wielofunkcyjna przestrzeń dla całej rodziny. Dobrze jest podzielić wolny czas w taki sposób, aby spędzać go z najbliższymi, szczególnie, że w dzisiejszych czasach posiada się go tak mało. Nie ma sensu pod wieczór udawać się do sypialni, o wiele lepiej jest spędzać taki czas razem. Otwarty salon na piętrze cechuje się ponadto zaletami edukacyjnymi. Warto, abyście uczyli się Wy oraz Wasze dzieci, w jaki sposób powinniście ze sobą współpracować. Jeżeli przyzwyczaicie się do samotności to sprawić, iż później będziecie mieli sporo problemów z tym w jaki sposób powinniście podejmować grupowe zadania. W takiej przestrzeni niewątpliwi przyda się komfortowa kanapa, zwłaszcza że może ona pełnić rolę punktu wyjścia podczas aranżowania pomieszczenia telewizyjnego czy też przestrzeni wypoczynkowej. Niezwykle istotnymi mogą okazać się też półki na gazet oraz regały na książki. Tego typu salo na górze będzie znacznie mniej zobowiązywał niż taki umiejscowiony na dole. Bałagan niezbyt dużych rozmiarów nie będzie stanowił wielkiego problemu, dlatego pozostawienie tutaj kilku dziecięcych zabawek nie będzie raziło. Ponadto tego typu rozwiązanie cechuje się tym, iż jest oszczędnością wykorzystywanej przestrzeni. Decydując się wydzieleni zamkniętego wnętrza do wypoczynku potrzebne jest co najmniej 12-16 metrów kwadratowych, zaś wydzielenie kącika ze stolikiem oraz kanapą zabierze co najwyżej od 4 do 5 metrów kwadratowych.

Zostaw komentarz