Jak sobie poradzić z wysokim salonem? – Ciekawa aranżacja antresoli

Jak sobie poradzić z wysokim salonem? – Ciekawa aranżacja antresoli

Bardzo ciekawym może być zdecydowanie się na zaaranżowanie antresoli gdy posiada się wysoki salon, a z pewnych względów nie macie ochoty, czy też możliwości na to, aby stworzyć druga kondygnację. Taka aranżacja nadaje możliwość urozmaicenia przestrzeni w Waszym wnętrzu i oferuje naprawdę wiele możliwości aranżacji. Możecie tam zaaranżować chociażby miejsce do wypoczynku, albo własną, małą, prywatną bibliotekę.

Jeśli będzie zależało Ci na dynamicznej i otwartej przestrzeni to powinieneś zdecydować się na taki projekt, w którym została uwieczniona antresola. Wnętrze, które często są zaaranżowane w taki sposób, aby odstawały wysokością od reszty to salon, albo hol i zdarzają się nierzadko sytuacje, że są one ze sobą nawzajem połączone. Wysokość jest w stanie zaznaczyć jak bardzo istotne jest takie pomieszczenie, ponieważ wysokie wnętrze to wnętrze reprezentacyjne. Jest to związane, w głównej mierze salonem, czyli największym pomieszczeniem w całym domu. Nie ma potrzeby, aby posiadał on identyczną wysokość na takiej samej powierzchni, ze względu na zróżnicowanie poziomu sufitu możecie uzyskać możliwość związaną ze stworzeniem wydzielenia aneksów. Ostatecznie po otwarciu salonu będziecie w stanie otrzymać antresolę. Przestrzeń, która będzie umiejscowiona na górze będzie w stanie przenikać tą, która jest na dole, a półpiętro będzie zarówno dzieliło jak i łączyło wnętrze. Pozwoli to mieszkańcom oraz gościom zyskać naprawdę wiele nowych perspektyw widokowych.

Salon może być oglądany również z góry. Antresola ma to do siebie, iż nie widać z niej wszelkich pomieszczeń, które są usytuowane poniżej, jednak z dołu również nie będziecie mogli zobaczyć całości, a jedynie jej fragment. Wszystko to co nie jest do końca widoczne, a jest przysłonięte poprzez balustradę będzie zawsze ciekawiło. Schody otwarte, galeria oraz balustrada są w stanie pełnić rolę niezwykle atrakcyjnych elementów we wnętrzu. Osoby, które bardzo cenią sobie zieleń we wnętrzu zapewne zdecydują się na to znaleźć tam odpowiednie miejsce dla roślin pnących. Antresola jest w stanie podzielić również części salonu, które cechują się różnym przeznaczeniem. Nie musicie decydować się na zamykanie biblioteki przy pomocy drzwi, można to zrobić poprzez umieszczenie ich pod antresolą i w zupełności będzie to wystarczające, aby być w stanie określić to w jaki sposób będą prezentować się jej granicę. To będzie również związane z aneksem kuchennym czy kącikiem telewizyjnym. Otwarta przestrzeń we wnętrzu jest również elementem sprzyjającym integracji mieszkańców, ponieważ każdy z nich jest w zasięgu swoich głosów. Dla tego typu osób, które lubują się w otwartych przestrzeniach i rodzinnym życiu, antresola w domu będzie wydawała się opcją naprawdę bardzo atrakcyjną.

Schody, które zostaną wyeksponowane naprawdę szybko będą mogły przestać wreszcie pełnić tylko i wyłącznie funkcję komunikacyjną. Jeśli będą już same sobie w stanie zapowiedzieć, iż druga kondygnacja jest blisko to będą one niezwykle intrygującym rozwiązaniem. Zdecydowanie się na odpowiednie położenie będzie dzieliło przestrzeń otwartą salonu na aneksy, które cechują się sporą funkcjonalnością. Nierzadko zdarzają się takie sytuacje, że traktowane są one niczym rzeczy, które mają urozmaicić pomieszczenie. Przy pomocy balustrady, która cechuje się efektywnością oraz stopnic, bądź podstopnic, które zostałyby wykonane z materiałów, które są szlachetne będzie można nadać wnętrzu niesamowity wręcz klimat. Stworzone z metalu, drewna, czy też szkła, balustrady będą w stanie dawać wiele inspiracji w trakcie aranżacji salonu, wybierania mebli oraz innego rodzaju sprzętów. Stopnie na schodach mogą zostać wykonane z zastosowaniem materiału, który będzie nawiązywał do podłogi, czy też innego rodzaju materiałów wykończeniowych w aranżacji. Warto pamiętać, iż schody powinny być w gruncie rzeczy wykonane w sposób naprawdę bardzo staranny, ponieważ pełnią rolę części reprezentacyjnego wnętrza, więc naturalne jest to, że są elementem, który przykuwa wzrok.

Jakie korzyści zyskuje się dzięki antresoli?

Jeśli zrezygnujecie ze stworzenia kolejnej kondygnacji nad salonem, bądź holem to otrzymacie pojedynczą, otwartą przestrzeń w pionie. Zdecydowanie się na to, aby otworzyć w górę będziecie mogli dopełnić strefę dzienną, gdyż będzie znajdowało się w niej niesamowicie sporo światła oraz powietrza. Nie będziecie borykać się tutaj z pomieszczeniami, które są standardowo uszeregowane w poziomie oraz w pionie, zaś otrzymacie tutaj wnętrze, które będzie posiadało granice tylko i wyłącznie zaznaczone w sposób symboliczny, dzięki czemu będą widoczne tam poszczególne ich funkcję. Kolejnym efektem będzie również sposobność na zamontowanie okien na całkowitej wysokości ścian. Wnętrze będzie sprawiało w takim momencie wrażenie, jakoby było ażurowe i przechodziło w sposób płynny w przestrzeń wręcz nieograniczoną, która jest uchowana za oknami. Decydując się na umieszczenie dodatkowego podestu w tej przestrzeni, która cechuje się rozległością, będziecie w stanie powiększyć ogólną przestrzeń użytkową. Podzielicie wysokość ze względu na stworzenie przestrzeni nad nią i pod nią, a tym samym doprowadzicie do powstania dwóch nisz, które cechują się kameralnością. Gdy będziecie wchodzić na schody i będziecie przebywać na antresoli to zyskacie widok z góry oraz zmienicie od razu swoje postrzeganie tego wszystkiego.

Zostaw komentarz